Przechowujesz zapasy paliwa lub wody w specjalnych zbiornikach? Przyjrzyjmy się, co możesz zrobić, aby mieć pewność, że przetrwają one nawet najmroźniejszą zimę.

Jak konserwować zbiorniki na paliwo i wodę?

Jednymi z najczęściej wybieranych zbiorników na paliwo czy wodę są pojemniki wykonane z polietylenu. Materiał ten jest odporny na korozję, uszkodzenia mechaniczne oraz złe warunki atmosferyczne. Dzięki temu polietylenowe paliwo nie niszczą się pod wpływem zmiennych temperatur, czy promieniowania UV. A to wszystko sprawia, że zbiorniki na paliwo i inne płyny nie wymagają jakiejś szczególnej konserwacji.

Warto jednak zadbać o to, aby w okresie zimowym w zbiorniku znajdowało się paliwo z dodatkiem środka, które uniemożliwi jego zamarzanie. Dotyczy to szczególnie oleju napędowego, który silnie gęstnieje pod wpływem niskich temperatur.

Po drugie, nigdy nie przelewaj zbiornika. Przechowuj w nim dokładnie tyle paliwa czy wody, na ile zezwala producent. Dzięki temu unikniesz sytuacji, w której pojemnik rozszczelni się i ulegnie zniszczeniu.

Dodatkowo zbiornik na wodę przechowuj zimą w pomieszczeniu, gdzie panuje dodatnia temperatura. Dzięki temu będziesz miał pewność, że woda nie zamarznie, a ty będziesz mógł korzystać z niej w każdej chwili.

Jak widzisz, zbiorniki na wodę czy paliwo nie wymagają szczególnych zabiegów pielęgnacyjnych przed zimą. Niemniej jednak warto zawczasu sprawdzić, czy w ciągu ostatnich miesięcy nie doszło do jakichś uszkodzeń, które mogłyby zniszczyć twoje zapasy podczas mrozów.

Sklep firmowy