Zbiorniki dwupłaszczowe zapewniają dodatkowe zabezpieczenie na wypadek uszkodzenia i zapobiega ewentualnym wyciekom. Pod tym względem zapewniają lepszą ochronę niż zbiorniki składające się tylko z jednej warstwy. Sprawdźmy, do czego najlepiej wykorzystać zbiorniki dwupłaszczowe.

Do czego służą zbiorniki z tworzyw sztucznych?

Zbiorniki z tworzyw sztucznych możesz wykorzystać do przechowywania wody, nawozów, a także paliwa, w tym oleju opałowego. I choć takie zbiorniki dostępne są w różnych kształtach i rozmiarach, najważniejszy jest podział zbiorników na jedno- i dwupłaszczowe. Jak sama nazwa sugeruje, zbiorniki jednopłaszczowe składają się tylko z jednej warstwy. Z tego względu sprawdzą się w przypadku przechowywania zapasów wody i nawozów.

Z kolei zbiorniki dwupłaszczowe mają dwie wytrzymałe warstwy: wewnętrzną i zewnętrzną. Dzięki temu jeszcze lepiej chronią swoją zawartość przed wypłynięciem. I właśnie z tego powodu to właśnie w zbiornikach dwupłaszczowych należy przechowywać paliwo. Oczywiście, jeśli zajdzie taka potrzeba, sprawdzą się one także do przechowywania wody czy nawozów.

Jak zbudowane są zbiorniki dwupłaszczowe?

Jak już wspomnieliśmy, zbiorniki dwupłaszczowe składają się z 2 pojemników. W pojemniku wewnętrznym (nazywanym inaczej właściwym) przechowywane jest paliwo, co oznacza, że to z nim substancja ta ma bezpośredni kontakt. Z kolei pojemnik zewnętrzny w razie konieczności musi pomieścić co najmniej 110% paliwa, znajdującego się w pojemniku właściwym.

Poza tym zbiornik na paliwo wyposażony jest w dodatkowe elementy, takie jak węże, odpowiednie zegary i inną niezbędną aparaturę.

Do tego, jeśli chcesz mieć pewność, że ewentualny wyciek paliwa nie zanieczyści środowiska bądź nie narobi innych szkód, zastosuj specjalną wannę.

Jakie właściwości mają zbiorniki dwupłaszczowe?

Zbiorniki dwupłaszczowe na paliwo są bardzo wytrzymałe na uszkodzenia, zmienne warunki atmosferyczne, a także nie przepuszczają promieniowania UV. Do tego pojemniki wykonane z tworzywa sztucznego są lekkie, dzięki czemu można je łatwo transportować. Poza tym takie pojemniki na paliwo są stosunkowo tanie.

Jak wybrać najlepszy zbiornik na paliwo?

Na rynku dostępne są dwupłaszczowe zbiorniki na paliwo wykonane z tworzyw sztucznych i ze stali. Zbiorniki stalowe są cięższe i droższe, ale za to pozwalają na dokładny pomiar, co jest niezbędne w przypadku rozliczania paliwa. Nie da się ukryć, że pojemniki na paliwo ze stali są bardziej wytrzymałe, szczególnie gdy zamierzasz przechowywać spore zapasy paliwa.

Jeśli natomiast zależy ci na wygodnym rozwiązaniu w przystępnej cenie, postaw na dwuwarstwowe zbiorniki na paliwo z tworzyw sztucznych.

Zbiorniki dwupłaszczowe są bardzo uniwersalne i możesz je wykorzystać do przechowywania różnorodnych substancji. Jednak najczęściej wybiera się je do magazynowania paliw płynnych, takich jak benzyna, olej napędowy, płynny gaz czy olej opałowy.

Sklep firmowy