Zastanawiasz się, jaki zbiornik najlepiej nadaje się do przechowania zapasów paliwa, nawozów lub wody? Do wyboru masz zbiorniki o przeróżnych kształtach i pojemnościach. Jednak jedną z kluczowych kwestii jest liczba warstw ochronnych, z których zbudowany jest taki zbiornik. Sprawdź, czym różnią się zbiorniki jednopłaszczowe od dwupłaszczowych i przekonaj się, który z nich sprawdzi się w twoim przypadku.

Jakie są rodzaje zbiorników?

Jednym z najlepszych sposobów na przechowywanie zapasów paliwa, nawozów czy wody są zbiorniki z polietylenu. Są one wykonane z wysokiej jakości tworzyw sztucznych, co sprawia, że będę służyć ci przez wiele lat.

Zbiorniki na paliwo i inne ciecze mają przeróżne kształty i pojemności, które możesz dobrać do swoich potrzeb. Jednak wybierając taki pojemnik, masz do wyboru dwa rodzaje zbiorników. Są to:

  • zbiorniki jednopłaszczowe,
  • zbiorniki dwupłaszczowe.

Przyjrzyjmy się bliżej, który z nich sprawdzi się w twoim przypadku.

Kiedy warto wybrać zbiornik dwupłaszczowy?

Jak sama nazwa wskazuje, zbiornik dwupłaszczowy składa się z dwóch warstw ściennych. Dzięki takiemu zabezpieczeniu masz pewność, że nawet w przypadku uszkodzenia jednej z warstw, zawartość zbiornika na wycieknie na zewnątrz. To jednak nie wszystko. Pomiędzy wewnętrzną a zewnętrzną warstwą zbiornika jest przestrzeń, która stanowi naturalną izolację termiczną. W ten sposób zawartość zbiornika jest chroniona przed wysokimi temperaturami latem i niskim zimą. A to wszystko sprawia, że zbiornik dwupłaszczowy idealnie nadaje się do bezpiecznego przechowywania paliwa. Oczywiście możesz go także wykorzystać jako zbiornik na wodę czy nawozy.

Kiedy warto wybrać zbiornik jednopłaszczowy?

W przeciwieństwie do zbiorników dwupłaszczowych, zbiorniki jednopłaszczowe zbudowane są z jednej warstwy ochronnej. Dzięki temu są one tańsze, przy czym skutecznie chronią swoją zawartość przed niekorzystnymi warunkami pogodowymi. Niemniej jednak w przypadku ewentualnego uszkodzenia zbiornika jego zawartość może się po prostu wylać. W rezultacie nie tylko stracisz cenną zawartość zbiornika, ale i zanieczyścisz środowisko. Z tego powodu w przypadku zbiorników jednopłaszczowych należy dodatkowo zamontować wannę wychwytującą, co z kolei podnosi koszt całej inwestycji. To wszystko sprawia, że ten rodzaj zbiorników najlepiej sprawdzi się jako zbiornik na nawóz czy wodę.

Wiesz już, czym różnią się zbiorniki jednopłaszczowe od dwupłaszczowych. Podczas gdy te pierwsze mogą pełnić funkcję zbiornika na wodę bądź płynny nawóz, zbiorniki o dwóch warstwach pozwolą ci na bezpieczne przechowywanie paliwa. Jeśli zdecydowałeś, jaki rodzaj zbiornika potrzebujesz, pozostaje ci wybór kształtu i pojemności pojemnika, który najlepiej sprawdzi się w twoim przypadku.

Sklep firmowy